Za nami pierwsze w tym roku szkolnym zawody międzyszkolne. W środę na ścieżce rowerowo – pieszej młodzież rywalizowała w sztafetowych biegach przełajowych. Znakomicie poradzili sobie gimnazjaliści. Dziewczęta zwyciężyły, a chłopcy zajęli drugie miejsce, ustępując pola jedynie uczniom SMS Szczyrk. Oba zespoły uzyskały awans do zawodów rangi mistrzostw powiatu bielskiego, które zostaną rozegrane 11 października w Zabrzegu. Gratulujemy!

Skład dziewcząt: Anna Gawrońska, Karolina Wróbel, Wiktoria Przybyła, Jadwiga Górna, Honorata Klaczek, Angelika Gruca, Marta Matejko. Skład chłopców: Maciej Jasek, Leon Grochowski, Sebastian Wieczorek, Janusz Pawełek, Bartek Kwapisz, Krystian Klaczek, Konrad Noworyta, Krzysztof Przybyła.

Całkiem dobrze zaprezentowała się reprezentacja chłopców SP, pomimo że zajmując III lokatę nie uzyskała awansu. Należy tutaj podkreślić, że startowaliśmy bardzo młodym składem, którego niestety nie udało się optymalnie wybrać (pogoda mocno utrudniła rzetelne sprawdzenie poziomu uczniów, a i ci których udało się sprawdzić sprawiali raz miłą niespodziankę, a innym razem niestety trochę zawodzili). Wszystkim dziękuję za ambitną postawę i głowa do góry – zobaczycie, że odbijemy to sobie za rok.

Skład: Wojciech Gołąbek, Marcin Tyc, Jakub Jędrzkiewicz, Jakub Byrdy, Jakub Kufel, Bartosz Nogaj, Antoni Hamerlak, Wiktor Hula, Mateusz Tarnawa, Witold Mrowiec.

Zawód sprawiła reprezentacja dziewcząt SP. Brak odpowiedzialnej postawy części z wytypowanych do udziału w zawodach sprawił, że drużyna była niekompletna i nie mogła wystartować. Tym bardziej pragnę podziękować gotowym do startu: Łucja Zaczek, Sara Tajner, Zuzanna Dikow – Iwanow, Oliwia Ślazyk.