5 października w okolicach stadionu MOSiR w Czechowicach – Dziedzicach rozegrano zawody finałowe mistrzostw powiatu bielskiego w sztafetowych biegach przełajowych.

W każdej kategorii wiekowej prawo startu w zawodach miało 16 drużyn wyłonionych w drodze miejsko – gminnych eliminacji (w tym nasze zespoły dziewcząt i chłopców SP, które zwyciężyły w tych zawodach). Ze względów zdrowotnych, niestety nie udało nam się skompletować drużyny chłopców. Zgłosiliśmy natomiast zespół dziewcząt w składzie: Anna Gawrońska, Jadwiga Górna, Wiktoria Przybyła, Nikola Przybyła, Agata Gawrońska, Sara Tajner, Alicja Laszczak.

Zawody stały na wyrównanym i wysokim poziomie sportowym. Nasze dziewczęta pobiegły bardzo dobrze uzyskując na dystansie 800m rezultaty od 3:02 – 3:19 oraz czas łączny 19:02, co pozwoliło uplasować się na szóstej pozycji, ze stosunkowo niedużą stratą do zwycięzcy zawodów – SP Jaworze, wynoszącą 35 sekund.

GRATULACJE!!!