mgr Łukasz Franasik


22 września dzieci i młodzież szkolna miasta Szczyrk i gminy Buczkowice, zainaugurowały rywalizację sportową, w ramach współzawodnictwa zaliczanego do klasyfikacji Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego, w roku szkolnym 2016/2017.

Tradycyjnie już, zmagania rozpoczęły się od zawodów w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się na ścieżce rowerowo – pieszej na odcinku pomiędzy Szczyrkiem, a Buczkowicami. Dziewczęta rywalizowały na 800 metrowej trasie, zaś chłopcy mieli do pokonania 1000m. Drużyna szkolna składała się z 6 zawodników.
Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci szkoły podstawowej, wygrywając zarówno, w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców. Nagrodą dla nich, będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z najlepszymi zespołami powiatu bielskiego. Walka o medale Mistrzostw Powiatu, rozegra się w Zabrzegu 5 października. Przed nami więc pracowite 2 tygodnie szlifowania formy sportowej.

4 miejsce, w stojącej na wysokim poziomie, rywalizacji szkół gimnazjalnych przypadło w udziale drużynie chłopców. W mojej ocenie w tej grupie poziom sportowy był najwyższy. W związku z tym występ gimnazjalistów należy ocenić pozytywnie.

Składy drużyn:

Dziewczęta SP: Nikola Przybyła, Wiktoria Przybyła,
Karolina Wróbel, Agata Gawrońska,
Jadwiga Górna, Anna Gawrońska.

Chłopcy SP: Marcin Tyc, Michał Szeremeta,
Wiktor Marek, Wojciech Gołąbek,
Oliwier Krowicki, Krystaian Klaczek.
Chłopcy Gimn.: Dawid Kołek, Wojciech Krupa – Frycz,
Łukasz Szeremeta, Janusz Pawełek,
Sebastian Wieczorek, Paweł Gluza.