Uczestnictwo uczniów SP1 w rozdaniu nagród Międzynarodowego Konkursu „Tworzymy własne wydawnictwo”.

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie z cyklu :”Tworzymy Własne Wydawnictwo” organizowane przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej. Konkurs odbywa się w cyklu rocznym , adresowany jest do dzieci i młodzieży do lat 16-tu. Założeniem konkursu jest napisanie i zaprojektowanie książki przygotowanej zgodnie z tematem oraz wizją autora, atrakcyjnej zarówno pod względem wartości literackiej, jak i opracowania graficznego. Do konkursu zapraszana jest młodzież z Polski, Republiki Czeskiej oraz Republiki Słowackiej.

W środę 8 maja w Książnicy Beskidzkiej odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia XX Międzynarodowego Konkursu Tworzymy Własne Wydawnictwo. Tematem tegorocznego konkursu były” Moje wędrówki po krainie fantazji” W konkursie wzięło udział razem 96 uczniów z województwa śląskiego.

Nasza szkoła reprezentowana była przez dziesięciu uczniów , którzy pracowali pod okiem polonistów naszej szkoły. Główną Nagrodę Literacką otrzymały uczennice -Zofia Franasik i Karolina Drozdowska za książkę pt.”Kamienny krąg”. Razem z panią Katarzyną Lipianin-Drabek nauczycielem Szkoły Podstawowej Nr1 w Szczyrku uczennice odebrały cenne nagrody oraz w ramach dalszego etapu wyjechały na II etap konkursu do Republiki Słowacji.