Zawody te skierowane są  do uczniów SP nr 1 i 2 w Szczyrku ich organizatorem jest  SP nr 1 w Szczyrku oraz GKRPA w Szczyrku,  a tradycyjnie rozgrywane są na basenie COS w Szczyrku.

Dzieci z klas 1-2-3SP startowały w trzech kategoriach wiekowych, demonstrując swoje umiejętności pływackie. Klasy trzecie płynęły kraulem, klasy drugie grzbietem, a pierwszaki  w płetwach  i z makaronami strzałką na piersiach. W zawodach wzięli udział  też starsi pływacy z klas 4-8 SP. Zawody te stanowiły dla nich sprawdzian przed następnym startem  w Skoczowie. Rywalizowali oni na dystansie 50 lub 100m wybierając spośród kraula, żabki lub grzbietu.

Wszyscy zawodnicy nagrodzeni zostali medalami i  dyplomami ufundowanymi przez GKRPA w Szczyrku.

W zawodach, oprócz konkurencji szybkościowych , znalazła się także dodatkowa atrakcja: WODNY TOR PRZESZKÓD, gdzie trzeba było wykonać skok ze słupka, przepłynąć przez kółko, pokonać dystans 25m, a na koniec wyłowić z wody zatopione zabawki…

Do wspólnej zabawy dołączyły do nas dzieci ze szkółek pływackich z Skuza Sport i J.Haładaj oraz z klubu BSP. Razem było nas 120 osób.

Dzięki współpracy nauczyciel, rodziców i uczniów  z SP1i2 mogliśmy kolejny raz  przeprowadzić zawody i cieszyć się wspólnym świętem.