24 października 2016 roku wzięliśmy udział (uczniowie klasy III gimnazjum) w spotkaniu z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 45 – minutowe spotkanie nawiązywało do używek, a konkretnie narkotyków. Zajęcia odbywały się w formie zabawowej.

Decydowaliśmy, które hasła są prawdziwe, a które fałszywe, np. „Marihuana to kłamstwo”. Wszyscy brali aktywny udział w  zajęciach. Na koniec dostawaliśmy gadżety takie jak: koszulki, długopisy i bransoletki z głównym hasłem akcji „Wkraczasz w dorosłość. Wybieraj”.

Temat nie był nam obcy, ponieważ w czerwcu 2016 roku mieliśmy również spotkanie ze sławnym szczypiornistą Sławomirem Szmalem, który powiedział nam, że wybrał sport, a nie używki i nie żałuje swojej decyzji. Oba spotkania uświadomiły nam nastolatkom, że nie warto niszczyć  sobie zdrowia, a od najmłodszych lat trzeba prowadzić zdrowy i mądry tryb życia.

Spotkanie ze Sławomirem Szmalem: