W naszej szkole dbamy o różnorodność stosowanych metod na lekcjach, aby jak najlepiej zaktywizować uczniów i pozytywnie wpłynąć na ich motywację do nauki. Stosowanie metody, jaką jest drama na lekcjach języka angielskiego, pozwala pracować z uczniami w każdej grupie wiekowej i na różnym poziomie opanowania języka. Dzieci mogą przygotowywać krótkie inscenizacje, co rozwija ich współpracę, odpowiedzialność i kreatywność, a także pomaga poszerzyć i utrwalić zasób słownictwa. Dlatego uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią, przygotowali na lekcjach języka angielskiego przedstawienie po angielsku pt. „Easter bunny and a chick”, które przedstawili swoim młodszym kolegom z klas pierwszych. Tematem wiodącym była oczywiście Wielkanoc, uczniowie wcielili się w role zwierząt – zająca, kurczątka, owadów i innych, stosowali proste zwroty po angielsku, tak, aby młodsi koledzy zapamiętali jak najwięcej słów. Przypomnieli również liczenie po angielsku do 20, a na koniec zaśpiewali piosenkę o Wielkanocy. To była udana lekcja zarówno z zakresu nauki języka, teatru, jak i tematyki świątecznej. Trzecioklasiści wystąpili znakomicie, a dzięki swoim pięknym występom, wprowadzili najmłodszych uczniów w atmosferę oczekiwania na cudowną Wielkanoc.

M. Więzik-Piatraszko