Pielgrzymka Dzieci Szkolnych na Jasną Górę 300-lecie koronacji Obrazu
„Moja Mama jest Królową”

8 września 2017 r. przypada 300 rocznica koronacji jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej, Królowej Korony Polskiej. Obrzędu koronacji papieskimi koronami Ojca Świętego Klemensa XI dokonał na Jasnej Górze abp Krzysztof Szembek.

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przekonany o szczególnym znaczeniu kultu maryjnego dla naszej Ojczyzny nie tylko w aspekcie religijnym, ale i społecznym, patriotycznym oraz kulturowym, Uchwałą z dnia 15 grudnia 2016 roku ustanowił rok 2017 Rokiem 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
W związku z obchodzonym Jubileuszem w Klasztorze OO Paulinów na Jasnej Górze 1 czerwca bieżącego roku odbyło się spotkanie Dzieci Szkolnych, w którym wzięła udział reprezentacja dzieci z pocztem sztandarowym Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 1 w Szczyrku wraz z opiekunami ks. Jackiem Gasidło i p. Krystyną Makuch.

W ciekawym programie oprócz animacji muzycznej, Mszy św. podczas której złożono „Serduszka dla Królowej” poczty sztandarowe jako reprezentanci każdej szkoły w uroczystej procesji udały się na Audiencję do samej Królowej Matki.

Na pamiątkę tego wydarzenia SZKOŁA NASZA została wpisana do historycznej księgi wizyt u Królowej Polski oraz otrzymała dyplom uczestnictwa z „Audiencji u Królowej”.

[fbalbum url=https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1716231641738832.1073741899.150125128349499]