19 lutego 2024 roku obchodzimy po raz piąty święto państwowe, jakim jest Dzień Nauki Polskiej. Jako datę corocznych obchodów wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług w dziedzinie astronomii. To święto stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzbudzić zainteresowanie nauką.

Wśród najwybitniejszych krajowych naukowców, oprócz Mikołaja Kopernika, można znaleźć również Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marię Skłodowską – Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszfelda, Jana Czochralskiego i Stefana Banacha.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi niektórych z naszych naukowców.

Prezentacja o naukowcach.pdf

Poniżej znajdziecie prezentację z sześcioma doświadczeniami, które można przeprowadzić w domu. Zachęcamy Was do ich wykonania. Osoby, które nagrają dwa takie doświadczenia i odeślą do nauczyciela biologii lub fizyki, zostaną nagrodzone oceną.

Doświadczenia – instrukcja

Życzymy udanej zabawy!