25 i 26 listopada na hali SP Rybarzowice nasze reprezentacje szkolne walczyły o zwycięstwo w miejsko – gminnych zawodach w koszykówce.

W poniedziałek do zmagań przystąpili chłopcy z klas szóstych. W rozgrywkach pucharowych swych sił spróbowały      4 reprezentacje. Los zetknął nas w półfinale z rywalem zza między. Rówieśnicy z dwójki nie sprostali naszej drużynie ulegając w stosunku 8:1. W drugim półfinale zwyciężył zespół ze SP z Godziszki, pokonując pewnie rywali                      z Buczkowic 10:0.

W meczu finałowym nasza drużyna uległa niestety 2:6 uczniom z Godziszki. Szkoda bo mecz był wyrównany. Z łatwością dochodziliśmy do dogodnych pozycji rzutowych, których z pewnością mieliśmy więcej od przeciwników. Niestety zawiodła skuteczność rzutów.

W rywalizacji dziewcząt, w której nie wzięliśmy udziału najlepsze okazały się dziewczęta z Górnego Szczyrku.

We wtorek do gry przystąpili starsi koledzy i koleżanki. W rywalizacji ósmoklasistów nasz zespół najpierw zremisował z gospodarzami turnieju, aby następnie wysoko zwyciężyć z drużyną z Buczkowic. Ponieważ ta dość niespodziewanie pokonała gospodarzy, my mogliśmy się cieszyć z awansu do finału (choć nawet niewysokie zwycięstwo SP z Rybarzowic też dałoby nam awans).

W finale spotkaliśmy się z koszykarzami z SP z Godziszki, którzy w drodze do niego pozostawili w pokonanym polu graczy z ,,dwójki”. W spotkaniu o prymat w naszym terenie musieliśmy uznać wyższość reprezentantów Godziszki.

W rywalizacji dziewcząt pewnie zwyciężyliśmy z drużyną ze SP z Buczkowic. Ulegliśmy z kolei zespołowi z Rybarzowic. W finale spotkały się zespoły Rybarzowic i ,,dwójki”. Lepszy okazał się zespół ze Szczyrku. Nam przypadła gra o trzecie miejsce, w której po walce ustąpiliśmy pola dziewczętom ze SP w Godziszce.

Składy drużyn:

VI SP chłopcy:    Mateusz Tarnawa, Antoni Hamerlak, Bartosz Nogaj,

Patryk Skaziak, Gabriel Gamdzyk, Jakub Kufel, Maciej Marek,

Danila Yermilov, Wojciech Jażwiecki, Piotr Siedlaczek,

Pascal Madej, Miłosz Doruch.

VIII SP chłopcy: Marcin Tyc, Sebastian Przybyła, Michał Otrząsek,

Oliwier Krowicki, Tobiasz Matejko, Kacper Kruczek,

Adam Bieniek, Jakub Byrdy, Szymon Wala,

Więzik Adam, Konrad Wróbel.

VIII SP dziewcząt: Wiktoria Czech, Joanna Jasek, Maria Kuciel, Julia Pijak,

Anna Więzik, Ewelina Więzik, Łucja Zaczek,

Nikola Przybyła, Małgorzata Szymańska, Daria Wieczorek.