Jesień tradycyjnie jest okresem rywalizacji międzyszkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych, a po znakomitych startach naszych uczniów w zeszłorocznych, wiosennych zmaganiach w Czwórboju Lekkoatletycznym, w których zdobyliśmy brązowy medal Mistrzostw Województwa Śląskiego nadszedł czas aby potwierdzić, że tamten sukces nie był dziełem przypadku. Skuteczna realizacja tego zadania nie była jednak taka prosta i oczywista, albowiem zeszłoroczni medaliści musieli potwierdzić swoją wysoką formę w zmaganiach starszej grupy wiekowej – wszyscy zawodnicy jedynki urodzili się w 2010r., a ich grupa wiekowa obejmuje także uczniów o rok starszych, co zwłaszcza w rywalizacji chłopców w tym wieku, ma duże znaczenie. Ponadto w tej dyscyplinie lekkiej atletyki w przeszłości odnotowywaliśmy słabsze wyniki niż w Czwórboju Lekkoatletycznym. Dość wspomnieć, że ostatni medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych wywalczyliśmy 16 lat temu i był to medal brązowy. Mając to na uwadze jechaliśmy do Zabrzegu na Mistrzostwa Powiatu Bielskiego z wiarą we własne umiejętności z jednej strony, a z drugiej ze świadomością, że łatwo nie będzie. Rywalizacja od pierwszej zmiany była bardzo emocjonująca, a świetna postawa naszych reprezentantów pozwoliła nam na wywalczenie srebrnego medalu. Lepsi od nas byli tylko chłopcy z Czechowic, a podium uzupełnili silni rywale z Jaworza. Drugie miejsce premiuje nasz zespół do zawodów rangi 1/4 Mistrzostw Województwa Śląskiego, które już w czwartek, 5 października ponownie odbędą się w Zabrzegu i gdzie będziemy starali się zrewanżować drużynie z Czechowic.

Skład: Wojciech Przybyła, Szymon Zaczek, Maciej Łysakowski, Jan Marek, Yurii Harashchuk, Ivan Tverdokhlib.
Nieco w cieniu chłopców biegły nasze dziewczęta i choć rywalki okazały się lepsze, to im też należą się brawa za zwycięstwo w etapie gminnym, a w zmaganiach powiatowych za ambitną postawę do samego końca. Dziewczęta sklasyfikowano na 8 miejscu. Skład: Natalia Łaciak, Milena Hula, Emilia Szkaradnik, Emilia Przybyła, Agata Gajda, Marcelina Mika.