24 marca na pływalni MOSiR w Czechowicach – Dziedzicach reprezentacja dziewcząt szkoły podstawowej sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Powiatu Bielskiego w Drużynowych Zawodach Pływackich!

Na wynik zespołu składała się suma punktów za 8 indywidualnych konkurencji oraz za sztafetę 8x50m, a ich ilość zależała od miejsca zajętego przez zawodnika/sztafetę. Aż 5 naszych reprezentantek stanęło indywidualnie na podium zawodów.

Mistrzyniami powiatu zostały: Nikola Przybyła w stylu klasycznym oraz Zosia Grzybek w stylu motylkowym. Po srebro sięgnęły Jadzia Górna w kraulu oraz Zuzia Dikow – Iwanow w stylu klasycznym, a brąz wywalczyła Natalia Byrdy w stylu grzbietowym.

Podczas zawodów bardzo dobrze spisywały się także reprezentantki SP Buczkowice. Po zsumowaniu punktów za konkurencje indywidualne okazało się, że o ostatecznym zwycięstwie w zawodach zdecyduje wynik sztafety. Rywalizacja sztafet mogła dostarczyć widzom wielu emocji. Dosyć szybko drużyny ze Szczyrku i z Buczkowic wyszły na prowadzenie, a nasz zespół uzyskał lekką przewagę. Na przedostatniej zmianie dziewczęta zostały doścignięte przez rywalki. Na szczęście na ostatniej zmianie znakomicie popłynęła Jadzia Górna i cały zespół mógł już się cieszyć ze zwycięstwa oraz awansu do zawodów rejonowych!

Gratulacje dla całego zespołu oraz trenerów UKS: Doroty Caputy – Krzywoń i Jarosława Haładaja! Skład zespołu: Jadwiga Górna, Alicja Laszczak, Zofia Grzybek, Nikola Przybyła, Agata Dziewulska, Sara Tajner, Zuzia Dikow – Iwanow, Natalia Byrdy.