W przeddzień Święta 11 Listopada odbył się już czwarty z kolei Marsz Radości z Niepodległości. Tradycyjnie, imprezę tę przygotował ZSPiG nr 1 im.Heleny Marusarzówny w Szczyrku.

[fbalbum url=https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1458311027530896.1073741869.150125128349499&type=1&l=364a7b1212]

Uczniowie w radosnym, biało-czerwonym korowodzie przeszli spod szkoły pod Pomnik Piety, który dyrektor szkoły mgr Janusz Makuch, oraz dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej pan Tomasz Kowalik  w towarzystwie przedstawicieli Samorządu Szkolnego udekorowali biało-czerwoną wstęgą. Następnie roześmiany i rozkrzyczany tłum młodych ludzi wraz z nauczycielami  udał się w stronę Placu Św. Jakuba, rozbrzmiewającego w tym dniu partiotycznymi melodiami. Tutaj dzieciaki wzięły udział w Koncercie Laureatów Przeglądu Pieśni Patriotycznej, jaki miał miejsce 8 listopada w  MOKSiR w Szczyrku. Śpiewały zarówno przedszkolaki, jak i starsza młodzież, a publiczność wśród której nie zabrakło burmistrza Szczyrku pana Antoniego Byrdego, nagradzała wykonawców gromkimi brawami.

W czasie trwania koncertu na Plac Św. Jakuba wjechała grupa rowerzystów z  ZSPiG nr 1-uczestników Rajdu Niepodległości, którzy wraz ze swoimi opiekunami  wspólnie przejechali dystans dający w sumie 98 kilometrów, aby uczcić 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Jako, że pogoda była mroźna, stołówka szkolna „jedynki” przygotowała rozgrzewający posiłek w postaci pysznej grochówki, a dla łasuchów nie zabrakło cukierków.

Mamy nadzieję na spotkanie na kolejnym marszu za rok.

Sabina Jakubiec, nauczyciel ZSPiG nr 1 w Szczyrku