W tym roku uczniowie klas ósmej wzięli udział w projekcie „Pielęgnujemy nasze tradycje”. W ramach akcji wspólnie przygotowali miód z mniszka lekarskiego, który jest bardzo popularny w Szczyru. Dla wielu uczniów była to tylko jedna porcja więcej, gdyż od lat pomagają przy produkcji tego specyfiku w swoich domach, jednak wiele osób po raz pierwszy spotkało się z tym przepisem. Po wielogodzinnym procesie namaczania oraz gotowania, a następnie czekania aż miód ostygnie w końcu mogli odkręcić swoje słoiczki i sprawdzić czy ich trud nie poszedł na marne. Jednogłośnie uczniowie stwierdzili „PYCHA”. Mamy nadzieję, że nasz projekt zachęci uczniów do przygotowania własnych miodów za rok w domach wspólnie z rodziną i przyjaciółmi.

opiekun: J.Nikiel