W sobotę 11 maja 2019 r. zagościły u nas na basenie OPO COS w Szczyrku zaprzyjaźnione amatorskie kluby pływackie, aby wziąć udział w Mistrzostwach Szczyrku w Pływaniu. Organizatorem tych zawodów był UKS Szczyrk1.

Na zawody przyjechało 160 zawodników z następujących klubów: Szkoła Pływania SwimSport Skoczów, UKS Fala Żywiec, HKP Mewa Czechowice-Dziedzice, Yoursport Group Jankowice, Beskidzka Szkoła Pływania Buczkowice, Agencja Sportowa Skuzasport, UKS Sokół Kęty no i oczywiście UKS Szczyrk 1.

Zawodnicy konkurowali w czterech stylach(dowolny, klasyczny, grzbietowy i motylkowy) na dystansie 50m, a młodsi na dystansie 25m.

W trakcie wyścigów prawidłowości w stylach pilnowali sędziowie z Polskiego Związku Pływackiego, a bezbłędny pomiar czasu zapewniały tablice elektroniczne. Podczas zakończenia medale i dyplomy wręczali zawodnikom przewodniczący Komisji Sporu w Szczyrku pan Krzysztof Nikiel i prezes UKS Szczyrk1 pan Janusz Makuch.

Nasi zawodnicy trenowanych przez pana Jarka Haładaja i Dorotę Caputa odniosło sukces sięgając po medale i dyplomy, ale najważniejsze było ustanowienie nowych rekordów życiowych.