Za nami cykl zawodów w piłce ręcznej. Zaczęliśmy od turnieju w Bielsku – Białej aby zebrać doświadczenie i zgrać zespół, ponieważ inaczej nie było możliwości żeby zagrali ze sobą w zespole chłopcy z 7 i 8 klasy. Tam przegraliśmy z drużynami z Rudzicy i Jasienicy – z Jasienicą mecz był na styku i zabrakło trochę szczęścia, a Rudzica była po prostu lepsza choć i w tym meczu zdobyliśmy kilka bramek.
Doświadczenie przydało się na zawodach gminnych gdzie w osłabionym składzie (bez Wojtka Przybyły) wygraliśmy z całkiem niezłym w mojej ocenie zespołem z Rybarzowic w stosunku 8:6 i zakwalifikowaliśmy się w ten sposób do zawodów powiatowych.
Na zawodach powiatowych los zetknął nas z drużyną z Bystrej, która ma bogate tradycje w piłce ręcznej. Wyszliśmy bardzo spięci, a jak się potem okazało szkoda… Efekt to zły początek i wynik 0:5. Potem wreszcie dobra akcja i pierwsza bramka. Do przerwy 2:7, ale koniec pierwszej połowy już lepszy od początku. Drugą połowę rozpoczęliśmy od wykorzystania dwóch niecelnych podań rywala, po których skontrowaliśmy i zdobyliśmy dwie bramki oraz wiarę, że może coś z tego jeszcze być. Mecz wyrównał się i w pewnej chwili przegrywaliśmy już tylko 7:8. Wtedy niestety silny rzut przeciwnika odbił się najpierw od poprzeczki a potem od pleców bramkarza i wylądował w naszej bramce (obiektywnie jednak w przebiegu meczu nie możemy narzekać na poprzeczkę bo wcześniej kilka razy nas ratowała). Zrobiło się 7:9. Była 1 minuta do końca więc próbowaliśmy szybko zdobyć bramkę, ale niedokładność w podaniu wykorzystali rywale którzy wykorzystali kontrę i ustalili wynik meczu na 7:10.
Dalej turniej toczył się już bez naszego udziału, a jego zwycięzcą okazał się zespół z Bystrej, który w finale pokonał dobrze znany nam z zawodów w Bielsku zespół z Rudzicy. Podium uzupełnili chłopcy z Pisarzowic, a na czwartym miejscu – Czechowice.
Nas (po porażce w 1/4 finału) sklasyfikowano na 5 miejscu.
Skład zespołu: Wojciech Przybyła, Wojciech Mrowiec, Maciej Łysakowski, Oliwier Bulowski, Szymon Zaczek, Jan Marek, Yurii Harashchuk, Michał Pilarz, Tymofii Semenov, Radosław Wala, Maksim Mishakov.