Po dwóch latach przerwy wróciliśmy znowu do startów pływackich. 14 maja nasi zawodnicy UKS Szczyrk1 wzięli udział w VI Amatorskich Mistrzostwach Skoczowa. Na starcie zjawiło się ponad 300 zawodników z 12 różnych szkół pływania(z Czechowic, Bielska, Skoczowa, Żywca, Kęt, Cieszyna, Buczkowic i Szczyrku).

Do wygrania było prawie 200 medali i dużo, dużo dyplomów. Część z nich została zdobyta przez naszych zawodników

Klasy pierwsze:

Agatka Marek -2 miejsce w grzbiecie i 6 w stylu dowolnym Laura Górecka – 6 miejsce w grzbiecie Antoś Jakubiec – 6 miejsce w grzbiecie

Klasy drugie:

Stasiu Dikow- 2 miejsce w żabce Kacper Pietryszak – 4 miejsce w grzbiecie

Klasy trzecie:

Julia Kania -3 miejsce w kraulu, 5 w żabce i motylku Natalia Derecka – 3 miejsce w motylku i 6 w kraulu Amelka Doruch – 4 miejsce w motylku Wojtek Wiecha -1 miejsce w żabce , 3 miejsce w kraulu i 3 w motylku

Klasy piąte:

Natalia Wrona – 1 miejsce w motylu, 2 w kraulu i 3 w żabce Zuzia Wieczorek -4 miejsce w motylku i 5 w kraulu Jasiu Marek- 4 miejsce w motylku i 5 w kraulu Mikołaj Godzieszka – 6 miejsce w motylku

Klasy siódme:

Wrona Oliwia – 3 miejsce w motylku i 4 w kraulu

Zawodom towarzyszył duży stres, ale tuż po starcie stres ustępował i zjawiały się pozytywne emocje: radość z osiągniętych wyników, przyjemność wspólnie spędzonego czasu.

Gratulacje należą się medalistom, ale także wszystkim, którzy podjęli się trudu rywalizacji. Nasz klub reprezentowali także Emilka Macura, Anastazja Godzieszka, Danila Yermilov i Mikołaj Kubala. I chociaż nie uzyskali nagradzanych miejsc, to walczyli dzielnie, ustanawiając nowe rekordy życiowe.