9 października nasza młodzież wzięła udział w XIX Powiatowym Rajdzie ,,Brązowego Liścia”. Wraz z rówieśnikami z dziewięciu innych szkół naszego powiatu wędrowaliśmy po beskidzkich szlakach okalających naszą miejscowość. Podziwialiśmy piękno Beskidów oraz poszerzaliśmy naszą wiedzę o nich. Po kilku godzinach marszu dotarliśmy na metę rajdu, którą zlokalizowano w tym roku w szczyrkowskim amfiteatrze. Tam czekał na nas ciepły posiłek, a po nim z dużym powodzeniem braliśmy udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach i zabawach sportowo – rekreacyjnych. Zwyciężyliśmy w trzech z sześciu rozegranych konkurencji!!! Sztuka ta udała się Kamilowi Masłyce, Milenie Działyńskiej oraz Miłoszowi Doruchowi, a ich sukces został doceniony wartościowymi nagrodami. Wszystkie szkoły biorące udział w rajdzie otrzymały pamiątkowe statuetki, a uczestnicy kominy przygotowane specjalnie na tą okazję. W ich wzorze znalazły się na tle panoramy Szczyrku emblematy organizatorów: Starostwa Powiatowego w Bielsku – Białej oraz oddziału PTTK ,,Podbeskidzie”. Po południu zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów i zapewne już planujemy kolejne wyjście. Dziękuję całej naszej ekipie za wspólną przygodę – Hej ku górom!

 

                                                                                                Łukasz Franasik

GALERIA TUTAJ