Dzięki inicjatywie władz Szczyrku i Uniejowa w styczniu 2017 r gościliśmy w naszej Szkole uczniów Zespołu Szkół w Uniejowie.

Zima dopisała i warunki narciarskie fantastyczne. W okresie ferii zimowych atrakcje sportowe dla naszych przyjaciół z Uniejowa zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Krystyna Makuch, p. Dorota Caputa-Krzywoń i p. Łukasz Franasik. Nauka jazdy na nartach i doskonalenie własnych umiejętności – cel osiągnięty.

Niespodzianką jest to, że wkrótce uczniowie Jedynki będą mogli skorzystać z oferty wypoczynku na terenie gminy Uniejów. Tym razem w temperaturze na + … – a szczegóły wkrótce.

Pan Łukasz Franasik komentuje:

Szkolenie narciarskie prowadzili nauczyciele w-f oraz co ważne 5 naszych gimnazjalistów co znacząco wpłynęło na efektywność nauki jazdy na nartach, która dla większości z naszych gości była zupełnie nową umiejętnością.

Szkolenie prowadziliśmy każdego dnia pobytu naszych gości w Szczyrku tj. 6dni w wymiarze 2-3 godzin. Zajęcia rozpoczęliśmy od diagnozy umiejętności i podziału na mniejsze grupy pomiędzy instruktorów w Czyrnej na ,,Krasnalu”. Część z nas spędziła tam 1, a część 2 dni treningowe. Póżniej przenieśliśmy się na Biały Krzyż. Po 4 dniach poziom naszych uczniów był na tyle zadowalający, że wybraliśmy się w przedostatnim dniu obozu na stoki narciarskie SON na Julianach. Zwięczeniem obozu była wycieczka narciarska na Skrzyczne, gdzie korzystając z pięknej pogody podziwialiśmy panoramę Beskidu Żywieckiego i Tatr. Następnie zjechaliśmy na nartach na sam dół – aż do hotelu Meta (zjazd momentami zapierał nam dech w piersiach nie mniej niż wspomniana powyżej panorama, ale szczęśliwie wszyscy przeżyli :).

[fbalbum url=https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1561106227251375.1073741874.150125128349499]