Dzień 3 marca 2023r. dla uczniów klas 1-3 naszej szkoły na długo zapadnie w pamięć. Wszystko zaczęło się od rannej pobudki, aby o godzinie 6:30 wyruszyć w podróż do Krakowa. Droga choć długa upłynęła w miłej atmosferze i tak przed godziną 10, nasi podopieczni dotarli do Teatru Juliusza Słowackiego na sztukę „Kwiat paproci”. Szybkie przejście przez kasy i już znajdujemy się w pięknie zachowanym wnętrzu z końcówki XIX wieku. ”Jak tu pięknie.” Słyszymy od większości uczestników podróży. Wszyscy zasiedli na swoich miejscach, aby obejrzeć bogatą w historię oraz efekty sztukę. Wszyscy zachwyceni opuścili teatr. Jednak czy wycieczka do Krakowa może się odbyć bez zwiedzenia Rynku Głównego? Oczywiście, że nie! Nasi mali podróżnicy dokładnie w tym kierunku się udali. Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, Sukiennice i te wszystkie piękne  kamienice dookoła dopełniły idealny dzień. Udało się nam również z autokaru pomachać Zamkowi na Wawelu.

Autor: J. Nikiel