W piąte 11 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Oświęcimia. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady, wraz z ponad 150 obiektami budowlanymi, około 300 ruinami, autentycznymi drogami, rampą, ogrodzeniami, które przetrwały ewakuację obozu oraz zbiór wielu przedmiotów  m.in. walizki, buty i przedmioty codziennego użytku, pasiaki i inne przedmioty należące do więźniów. Uczniowie zostali w Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zapoznani z historią okresu II wojny światowej, a przede wszystkim obejrzeć w jaki sposób była realizowana bezwzględna polityka eksterminacji i ludobójstwa przez III Rzeszę.