Drodzy Rodzice i Nauczyciele

Szkolny Klub Wolontariatu wraz ze Szkolnym Samorządem nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem TRAMPOLINA, które działa przy Zespole Szkół Specjalnych w Bielsku- Białej. W październiku wolontariusze

z naszej szkoły uczestniczyli w „Święcie Ziemniaka”, zorganizowanym

w w/w placówce. Mieliśmy okazję do integracji, wspólnej zabawy

i pomocy młodzieży niepełnosprawnej. Poznaliśmy jej potrzeby, specyfikę codziennego życia, które niesie ze sobą wiele trudności. Stowarzyszenie Trampolina zwróciło się do nas z prośbą o włączenie się di akcji „Zostań Świętym Mikołajem”, której celem jest przygotowanie mikołajkowych upominków dla podopiecznych Szkoły Specjalnej.

Zwracamy się więc do Państwa z gorącą prośbą o pomoc.

Prosimy o podzielenie się:

– słodyczami

– nowymi artykułami plastycznymi ( kredki, bloki, flamastry, kolorowanki antystresowe itp.)

– grami (proste gry planszowe, karty np. „Piotruś”)

– kosmetykami ( dezodoranty, żele pod prysznic, lakiery do paznokci…)

– akcesoriami kuchennymi.

Należy dodać, że wychowankowie ZSP w B-B są przygotowywani głównie- podczas zajęć praktycznych- do radzenia sobie w codziennym życiu.

Wszystkie rzeczy można przynosić do szkolnej świetlicy- Maria Kamińska

oraz do p. Beaty Róg, do 30 listopada.

Za okazane serce bardzo dziękujemy w imieniu podopiecznych

ZSS w Bielsku- Białej.

Maria Kamińska- opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu