Za nami pierwszy start w sportowej rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego w roku szkolnym 2023/2024. W środę, 20 września, wyjechaliśmy do Zabrzegu na zawody lekkoatletyczne pod nazwą ,,Festiwal Sztafet”. Do udziału zgłosiliśmy się dwoma zespołami w młodszej grupie wiekowej. W tej kategorii  rywalizują uczniowie urodzeni w 2011 r. i młodsi. Każdy zespół składał się z 8 zawodników, których należało podzielić na dwie 4 osobowe sztafety.

W drużynie chłopców w sztafecie 4x100m wystartowali Krzysztof Cembala, Kacper Pijak, Jan Wojcieszczak oraz Jan Kufel, natomiast w sztafecie szwedzkiej (400m/300m/200m/100m) pobiegli kolejno: Wojciech Wiecha, Stanisław Dikow – Iwanow, Michał Kurowski oraz Wiktor Czarnecki. Zawodnikiem rezerwowym był Wiktor Goliasz.

Z kolei u dziewcząt w sztafecie 4x100m reprezentowały nas: Emilia Przybyła, Emilia Szkaradnik, Emilia Możdrzeń i Agata Gajda, zaś w sztafecie szwedzkiej wystąpiły kolejno: Natalia Łaciak, Milena Hula, Anna Marek oraz Marcelina Mika. Zawodniczką rezerwową była Amelia Doruch.

Nasze zespoły zaprezentowały się całkiem dobrze kończąc powiatowe zmagania solidarnie na 5 – tych miejscach. Wśród chłopców rywalizowało 9 szkół, a wśród dziewcząt 8. Najlepsi byli reprezentanci z Czechowic – Dziedzic.

Gratulacje i podziękowania dla naszych reprezentantów.

Łukasz Franasik