W dniach 26-28 kwietnia 2017 r. grupa uczniów ze Szkoły nr 1 wraz z 2 opiekunami brała udział w integracyjnych warsztatach artystyczno – historycznych. Zajęcia te zostały zorganizowane przez zaprzyjaźnioną szkołę z Pisku w Czechach, na które poza nami zaproszono również uczniów ze szkoły w Gogolinie.

Artystą, którego historię oraz dzieła prezentowano podczas warsztatów, był Karol Kaleta fotograf urodzony w Bystrzycy, gdzie żył i tworzył. Główni fotografował on Beskidzkie góry oraz ludzi tam żyjących. Uczniowie zainspirowani twórczością tego artysty oraz otaczającą ich przyrodą sami tworzyli obrazy na płótnie oraz szkle.

Na koniec warsztatów uczniowie zwiedzili Archeopark Chotěbuz, rekonstrukcje słowiańskiej osady z okresu VIII-XI wieku. Te trzy dni pozwoliły uczniom nie tylko poznać sławnego artystę i rozwinąć swoje talenty artystyczne, ale również poznać kulturę naszych sąsiadów, skosztować tradycyjnych czeskich potraw, zwiedzić nowe miejsca oraz nawiązać nowe przyjaźnie.

Justyna Nikiel

[fbalbum url=https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1671984556163541.1073741888.150125128349499]