fotoRankiem 15 maja gimnazjaliści ,,jedynki”, po raz kolejny wyruszyli do swoich czeskich przyjaciół. W dobrych nastrojach, nieco podekscytowani, jechaliśmy sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji sportowej. Czesi zaprosili nas, a także szkołę z Gogolina, do udziału w …. dziesięcioboju.

Regulamin w telegraficznym skrócie przedstawiał się następująco:

Konkurencje: 6 konkurencji lekkoatletycznych i 4 konkurencje testu sprawności fizycznej. Każda szkoła zgłaszała 2 drużyny: młodszą (I gimnazjum), starszą (II i III gimnazjum). Skład drużyny (3 chłopców i 2 dziewcząt). Zespół szkolny liczył więc 10 osób.

Zawody uroczyście otworzył starosta Piska. W kilku zdaniach przybliżył młodzieży założenia programu: Integracja polsko – czeskiej młodzieży realizowanego w ramach unijnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007 – 2013. Wspomniał, co już razem zdołaliśmy zrobić, i co jeszcze przed nami. Następnie do ,,głosu” doszli sportowcy.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano 6 konkurencji. Około 16:00 dotarliśmy, wraz z grupą uczniów z Gogolina, do schroniska młodzieżowego. Tam – nauczyciel ze szkoły w Pisku – Petr, zaproponował nam wspólną wycieczkę na szczyt Girovej, z której możliwe było podziwianie piękna górskiego krajobrazu Czech, Słowacji i Polski.

Nazajutrz ponownie przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji. Ogłoszono, że po pierwszym dniu prowadzimy w grupie młodszej, a w grupie starszej zajmujemy drugie miejsce z niewielką stratą do gospodarzy. Szansa na zwycięstwo skutecznie zmotywowała nasz zespół, który z powodzeniem startował w kolejnych konkurencjach, dzięki czemu ostatecznie zwyciężyliśmy w obu grupach wiekowych i tym samym w klasyfikacji generalnej szkół. Drugie miejsce zajęli gospodarze, a trzecie uczniowie z Gogolina.

Zwycięstwo dało nam wiele radości, ale nie mniej ważna była możliwość nawiązania nowych kontaktów z rówieśnikami z Piska i Gogolina, z którymi, mamy nadzieję spotkać się już niebawem. Naszym uczniom gratuluję zwycięstwa i sportowej postawy.

Skład reprezentacji: Paulina Bieniek, Oliwia Wrona, Borys Chałupnik, Maciej Krupa, Józef Kubala, Aleksandra Marszałek, Dominika Sanetra, Adam Wajdzik, Piotr Witwicki, Paweł Toborek.