26.09.2019 uczniowie klasy VII SP 1 w Szczyrku roku udali się do Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego (BCKUiP) w Bielsku Białej aby zwiedzić   warsztaty i pogłębić wiedzę o oferowanych  możliwościach  i kierunkach dalszego kształcenia.

Zwiedzili oni Zespół Pracowni Nr 1, na ul. Krasińskiego 37 gdzie znajdują się pracownie:

-elektroniczno – elektryczne, odnawialnych źródeł energii, laboratorium metrologii warsztatowej i badań materiałów, obróbki mechanicznej, samochodowe i krawieckie.

Uczniowie zobaczyli tam, jak   przyszli specjaliści uczą się zawodu praktycznie, a prowadzący w bardzo przystępny, zrozumiały sposób starali się pokazać dlaczego tak wspaniałe i ważne są zawody , których oni uczą. Pracownie są wyremontowane i  doskonale wyposażone : nowe samochody, silniki, makiety ze schematami całych układów, pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, panele rurowe, mała elektrownia wiatrowa, obrabiarki i tokarki, układy elektryczne, tablice zabezpieczenia przeciwporażeniowego, urządzenia do badania materiałów oraz maszyny do szycia ,owerloki, wzorniki różnych ściegów,  uszyte stroje będące efektem egzaminów kwalifikacyjnych.

Następnie uczestnicy przejechali do Pracowni Nr 2 na ul. Legionów 44-46, gdzie zwiedzili pracownie: spawalnictwa elektrycznego, spawalnictwa gazowego, obróbki cieplnej oraz budownictwa. Największym zainteresowaniem w tym zespole cieszyły się pracownie budownictwa  murarsko – tynkarskie,  wykończenia wnętrz oraz konserwacji zabytków, gdzie przewodnią myślą dla uczniów  w tym zawodzie jest zapisane na portyku „PER ASPERA AD ASTRA” –DO GWIAZD PRZEZ TRUDNOŚCI. Zawodu tego uczą się również dziewczęta, chwalone przez prowadzących za cierpliwość, dokładność i zmysł artystyczny.

Na zakończenie uczniowie udali się do Zespołu Pracowni Nr 3, na ul. Rejtana 15. Tam zwiedzili pracownie : obróbki skrawaniem, spawania, obrabiarek sterowanych numerycznie –CNC. Po omówieniu i  demonstracji przez adeptów tego zawodu  pracy na obrabiarkach, tokarkach, po zajęciach w  zwykłym warsztacie z imadłem, suwmiarkami przeszli do obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, na których wydrukowano  LOGO naszej szkoły czyli wizerunek Heleny Marusarzówny. Bardzo dziękujemy Dyrekcji, wszystkim prowadzącym za tak miłe przyjęcie, chęć pomocy    i odpowiedzi na każde nurtujące nas pytanie.

Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu „Nasza droga ponad średnią”.