W tym roku obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji nasza szkoła po raz dwunasty wzięła udział w „Marszu Radości z Niepodległości” oraz w Pierwszym Biegu pod Skrzycznem w biało-czerwonych barwach.

Wszystkie dzieci, które zdecydowały się stanąć na starcie biegu, otrzymały biało-czerwone akcesoria, dzięki czemu polskie barwy widoczne były na całej trasie zawodów. Zaciekawienie uczniów szczyrkowskich placówek oświatowych wzbudziła obecność w miejscu startu – na stadionie lekkoatletycznym Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku reprezentantki Polski w biegach sprinterskich Ewy Swobody. Halowa mistrzyni Europy, przebywająca aktualnie na zgrupowaniu w Beskidach, zaprosiła młodych biegaczy do wspólnej rozgrzewki, która miała przygotować ich do pokonania dystansu.

Na placu św. Jakuba wybrzmiały pieśni patriotyczne wykonane przez dzieci, a równo o 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy tym samym po raz drugi wzięliśmy udział w akcji „Niepodległa do Hymnu”.

GALERIA TUTAJ